Vanaf 1 januari 2026 is de wetgeving rondom de Banenafspraak en het loonkostenvoordeel (LKV) gewijzigd. Werkgevers kunnen het LKV eenvoudiger krijgen: een aparte doelgroepverklaring is niet meer nodig als de werknemer staat opgenomen in het doelgroepregister Banenafspraak bij UWV.
Het LKV kan voortaan structureel (zolang de werknemer in dienst is en aan de voorwaarden voldoet) worden ontvangen; de maximale termijn van drie jaar vervalt.
De doelgroep Banenafspraak wordt uitgebreid. Per 1 januari 2026 vallen onder deze doelgroep ook:
- personen met een Wajong-uitkering zonder arbeidsvermogen die bij een reguliere werkgever werken;
- personen met een IVA-uitkering (WIA) die met loondispensatie werken.
Deze groepen worden vanaf maart 2026 opgenomen in het doelgroepregister.
Voor scholingsbelemmerden en mensen met een indicatie voor beschut werk geldt vanaf 1 januari 2026 geen recht meer op het LKV Banenafspraak, tenzij via overgangsrechten onder de oude regeling een bestaand recht blijft lopen.
Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met uw vaste PSA-contactpersoon of via helpdesk.psa@onsonderwijsbureau.nl.




